Previous winners

2019 General Division

아이콘
Grand Prix
Game name Sea Salt
Team name YCJY Games

아이콘
Jury Prize
Game name Frincess & Cnight
Team name Singlecoregames

아이콘
Excellence In Art
Game name SKUL
Team name SouthPAW Games

아이콘
Excellence In Game Design
Game name Sea Salt
Team name YCJY Games

아이콘
Excellence In Experimental
Game name RP6
Team name Turtle Cream

아이콘
Excellence In Narrative
Game name Unfolded : Massacre
Team name COSDOTS

아이콘
Excellence In Casual
Game name Onslot Car
Team name Wondersquad

아이콘
Excellence In Multiplayer
Game name The Last Bug
Team name 1Moby

아이콘
Excellence In Social Impact
Game name Unfolded : Massacre
Team name COSDOTS

2019 Division

아이콘
Rising Star
Game name Ratropolis
Team name Cassel Games

아이콘
Excellence In Art
Game name Aurore
Team name Reverie Forge

아이콘
Excellence In Game Design
Game name Frostory
Team name OOPARTS

아이콘
Excellence In Narrative
Game name Cats Without Ears
Team name HOGU's Games

2018 Division

아이콘
Grand Prix
Game name Wattam
Team name Funomena, LLC

아이콘
Excellence In Art
Game name She and The Light Bearer
Team name Mojiken Studio

아이콘
Excellence In Game Design
Game name Songbird Symphony
Team name Joysteak Studios

아이콘
Excellence In Experimental
Game name omithng
Team name BoongBang

아이콘
Excellence In Narrative
Game name MazM: The Phantom of the Opera
Team name Growing Seeds Corp

아이콘
Excellence In Casual
Game name Colorzzle
Team name DarongStudio

아이콘
Excellence In Multiplayer
Game name Bossgard
Team name Sand Sailor Studio

아이콘
Excellence In Audio
Game name Muse Dash
Team name PeroPeroGames

2018 이벤트시상

아이콘
Best Booth Award
Game name Solitaire Cooking Tower
Team name Stinky Hands Inc.

아이콘
Best Booth Award
Game name RGP TIME : The Legend of Wrigh
Team name DESTWORKS

2017 Division

아이콘
Grand Prix
Game name Yonder: The Cloud Catcher Chronicles
Team name Prideful Sloth

아이콘
Excellence In Art
Game name Old Man's Journey
Team name Broken Rules

아이콘
Excellence In Game Design
Game name The Gardens Between
Team name The Voxel Agents

아이콘
Excellence In Experimental
Game name Eden Obscura
Team name Q-Games

아이콘
Excellence In Narrative
Game name Agatha Knife
Team name Mango Protocol

아이콘
Excellence In Casual
Game name Cubie Adventure
Team name UNIT5

아이콘
Excellence In Multiplayer
Game name Roof Rage
Team name Early Melon (Jérémie Klemke)

아이콘
Excellence In Audio
Game name Rhythm Doctor
Team name 7th Beat Games

아이콘
Best Booth Award
Game name Color Rain
Team name Doonome Games

2016 Division

아이콘
Grand Prix
Game name Sea Salt
Team name YCJY Games

아이콘
Excellence In Art
Game name Earth Atlantis
Team name Pixel Perfex

아이콘
Excellence In Game Design
Game name Black The Fall
Team name Sand Sailor Studio

아이콘
Excellence In Experimental
Game name A Tiny Escape
Team name VITEI Backroom

아이콘
Excellence In Narrative
Game name Replica
Team name Somi

아이콘
Excellence In Casual
Game name The Counter Of Death
Team name Curlking

아이콘
Excellence In Multiplayer
Game name Enter the Gungeon
Team name Dodge Roll

아이콘
Excellence In Audio
Game name Sentris
Team name Timbre Interactive

아이콘
Best Booth Award
Game name The Counter Of Death
Team name Curlking

2015 Division

아이콘
Grand Prix
Game name Pavillion
Team name Visiontrick Media

아이콘
Best of Art
Game name Nom Nom Galaxy
Team name Q-Games

아이콘
Best of Game Design
Game name Army and Strategy - The Crusades
Team name Paideu Pai Peoseu Enteoteinmeonteu

아이콘
Best of Audio
Game name Thumper
Team name Drool

아이콘
Audience Award
Game name Arena Gods
Team name Supertype